Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 02. 2009.   #41
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

cvele, izvini što sam glup, ali samo ti vidiš neku sličnost ovde. A ako nisi na 4 strane video mišljenje drugih, ne znam šta drugo da ti kažem nego otvori mozak kada čitaš (ako si uopšte i pročitao bilo šta), dopusti da uđe i neka druga informacija osim onih koje su već formirane u tvojoj glavi. A ako imaš problema da razumeš te stavove, nije problem, pisaćemo sporije. Ovde se ne priča o ukidanju informacija o vlasniku domena već ukidanju birokratskih procedura koje kvalitativno ne doprinose ni sigurnosti ni validnosti podataka.

Evo i da napišem mini novelu, pošto me prilično vređa kada mi neko napiše da sam ovca.

Prvo ta priča o "nacionalnom dobru" je po meni boljševička. Priča o nacionalnom dobru je provučena još od onog lobiranja za/protiv zakona o radiodifuziji, da bi dali više važnosti tome i više važnosti ljidima koji o tome odlučuju. Šta će još da urade na kraju? Možda da daju dozvole kao za nacionalne i lokalne frekvencije, pa kao ti možeš - a ti ne možeš da imaš sajt? Ako je nacionalno dobro - onda imaju prava da to rade. A ako je nacionalno dobro onda je u nacionalnom vlasništvu - onda svi odlučuju o tome ili neka se raspisuju tenderi. Ta priča nema kraja i može da se širi do besmislenosti, kakva u stvari i jeste.

U ovoj državi (za ostale ne znam) je dokazano mnogo puta da se striktna pravila uvode najviše zbog toga da bi se otvorio prostor za mahinacije i ekstra zaradu određenog kruga ljudi. Što striktnija pravila, to je veća zarada onih koji mogu da omoguće da se ta pravila zaobiđu. Uvođenje takvih pravila samo otežava posao velikoj većini "normalnih" ljudi koji legalno rade, a oni koji su ionako planirali da "vaćare" uradiće to bez obzira na bilo kakva pravila.

Da li vam je neko ikada tražio skeniranu dokumentaciju za neki TLD? Mora da ti ljudi ne znaju šta rade. Osim toga, glupo je da se u eri elektronske komunikacije vraćamo na "predmete" i gomile papira. I gde se čuvaju ti papiri? Ko vodi računa o tome? Ko ima uvid u te papire? Da li neko može neovlašćeno da pristupi tim podacima? Šta ako neko klonira moju ličnu kartu i iskoristi za nešto nelegalno?

Da ne potežemo priču o skeniranju dokumentacije... za 5 minuta mogu da napravim da sam rođen u Žagubici, živim u Valjevu i da imam 22 godine. Da li to onda znači da treba da dođem lično da bi se uverili da su podaci ispravni i da imam važeću ličnu kartu?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 06. 02. 2009. u 12:54.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje bluesman za poruku: