Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 01. 2011.   #6
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Kontam i ja da su mnogi u fazonu "necu da kazem, hocu to ja da napravim a nikako da krenem".

Dok sam bio u osnovnoj i na pocetku srednje skole sam mislio da je ideja jako bitna, da je zapravo najbitnija. Posle sam shvatio da to nije bas tako. To ce isto i da potvrde investitori. Mnogi hoce da dobiju neku investiciju za projekat pa onda traze da investitor potpise NDA itd da se kao obezbedi da mu nece "ukrasti" ideju. Ideja u najvecem broju slucajeva precenjen parameter a implementacija u najvecem broj slucajeva potcenjen parametar.

Cak i da neko napise ovde svoju ideju koju hoce da realizuje a neko to drugi isto odluci da realizuje to nista ne znaci bez mnogih drugih faktora.

Ono sto smatram da nedostaje na srpskom Internetu je:

1. Kvalitetan servis za uporedjivanje cena proizvoda i usluga kao i nivoa kvaliteta istih. To su vrlo popularni servisi u inostranstvu. Kontam da ce vrlo skoro da krene vise takvih servisa s obzirom da se polako ali sigurno e-commerce zahuktava i kod nas. Ima vec nekih sajtova za uporedjivanje cena, ali koliko sam skontao ne jos na ozbiljnom nivou.

2. Nedostaje dobar sajt za nekretnine. Ima puno sajtova za nekretnine ali ne postoji sajt za nekretnine sa takvom prepoznatljivoscu kao npr. Infostud poslovi. Kod velikih medija koji bi to mogli napraviti nekako mi se cini da je to i dalje u sekundarnom planu a manji nisu dovoljno profesionalni.

3. Slazem se sa Vidakom za finansije i knjigovodstvo, nesto tipa Kashflow.com i Mint.com servisa

4. Nezavisna produkcija sadrzaja je dosta slaba kada je rec o razvoju sadrzaja vecina je copy/paste, cak i kod vecih medija se cesto tekstovi preuzimaju u dogovoru sa drugim medijima da bi oni dobili promociju

5. Slaba ili nikakva ponuda servisa sa tehnicko zahtevnim sadrzajima legalnog sadrzaja, znaci video i audio.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat