Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 12. 2006.   #3
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Ne slazem se sa nekim stavovima u tekstu sem sa stavom koji se moze oznaciti kao delimicno tacan a to je da je Time dao nagradu kome je dao posto je unapred znao kakvu ce promociju da dobije. Kao sto sam vec i napisao na mom tekstu o toj nagradi, mislim da Time nikada do sada takvu promociju nije dobio. Ali, svakako ne mislim da je to najbitniji razlog zasto je nagrada otisla aktivnim korisnicima. U toj konkurenciji nagrada je otisla u prave ruke a to ce se videti jos vise u godinama koje dolaze. To sto je Time dobio takvu promociju, verovatno vecu nego ikad, je jos jedan pokazatelj da je Internet postao ozbiljan medij.

Citat:
Originalno napisao Zoran Stanojevic
Ipak, mislim da je uredništvo "Tajma" malo preteralo ili, u najmanju ruku, nije dobro definisalo tog internet korisnika. Meni on više liči na nekoga ko živi na Zapadu ili barem po tamošnjim pravilima. Prosečan internet korisnik u Srbiji još uvek je pretežno posmatrač, onaj koji na žurki naslonjen na zid posmatra one koji se dobro zabavljaju.
Sta znaci to "nije dobro definisalo tog internet korisnika"!? Mislim da ga je itekako dobro definisao. To su svi oni koji aktivno stvaraju sadrzaj na Internetu da li preko svojih blogova, komentara, poruka na forumima, uploadovanjem audio/video sadrzaja...Nije nagrada otisla osobama u USA, Indiji ili Srbiji nego svima onima koji se u tome prepoznaju bez obzira na geografsku pripadnost.

Citat:
Ne znam za vas, ali dok ovo ne odgonetnem ne mogu sebe da doživim kao "Tajmovu" ličnost godine.
Ne znam za vas, ali ja mogu. Smatram da svako ko ima svoj blog koji neki drugi citaju, ko ima svoj Flickr ili YouTube nalog i aktivno ga koristi, koji aktivno ucestvuje u raznim diskusijama...moze sebe da dozivi kao deo mnogobrojnih laureata ove nagrade ma koliko ta nagrada nekima populisticki zvucala. A kada vec pricamo o Srbiji, i kod nas ima veoma posecenih i aktivnih community sajtova i ja sve te aktivne ucesnike smatram da daju doprinos popularizaciji Interneta kao buduceg mainstream medija. Zapravo, uskoro ce i postojati verovatno samo jedan medij koji ce biti konvergencija svih do sada poznatih.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat