Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 05. 2011.   #1
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default remote desktop bez port forwarda na routeru

Pozdrav svima i nadam se da sam ovo smjestio na pravo mjesto. Ako nisam, molim moderatora da premjesti na prikladnije.

Imam zahtjev klijenta da desktop aplikaciji koju razvijam moze pristupiti sa udaljene lokacije. Komp na kojem ce aplikacija biti instalirana je unutar njegovog LANa u uredu. Idealan odabir za samog klijenta bi bio Remote Desktop. Ono sto sam do sad shvatio od kolege googleta, klasican scenarij jest: potreban je nekakav dynamic dns koji ce u svakom trenu znati IP adresu routera. Pored toga, trebalo bi na routeru podesiti port forwarding tako da requesti zavrse na pravoj masini unutar LANa + na toj masini treba podesiti firewall. Ono sto bih ja volio izbjeci jest port forwarding na routeru.
U samu aplikaciju bih ugradio rutinu koja bi javljala serveru svoju trenutnu adresu. S druge strane, na serveru bih imao rutinu koja bi vodila trenutne IP adrese svih instalacija koje imam okolo. E sad, ono sto ne znam jest kako sloziti da to radi automatski bez da diram router.
Situacija je zapravo identicna kao sto radi npr. MSN, Skype i slicni. Vidim da se tu spominje UPnP, ali jednostavno ne znam o tome dovoljno.

Dakle, sta ja trebam iz aplikacije javit svojoj dns rutini na serveru i koji je neki scenarij za ovaj slucaj da to radi bez pipkanja routera?

Nadam se da nisam previse zakomplicirao

tnx
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo
dee je offline   Odgovorite uz citat