Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 09. 2008.   #2
bNasty
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Lokacija: Big Smoke
Poruke: 281
Hvala: 0
17 "Hvala" u 12 poruka
bNasty is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za bNasty
Default

Citat:
TextPad (ili neki drugi light editor)
TextMate. Nemash potrebe dalje od toga da trazhish.
Eventualno TextWrangler za free/light editor.

Citat:
Koji bi bio zvanican nacin za instaliranje shell aplikacija na darwinu? Ja sam se napatio dok sam ports naterao da radi (skapirao na kraju da mu je potreban xcode, podesen .bash_profile i malo kisele pavlake da bi radio), da bih zatim skapirao da on bukvalno ponovo skida/kompajlira vec postojece biblioteke koje imam. To manje vise nije bio problem za joe, ali kada sam pokusao da kompajliram putty skapirao sam da ce postupak odprillike biti blizak instalaciji gentoa/lfs-a pa sam odustao

Kakva su vasa iskustva? Da li je fink iole bolji?
Ja sam se pomirio sa source-prirodom Macports-a. Da, tachno je da instalira paralelno sve svoje lib-ove i da mozhe doci do suptilnih problema kada se, recimo, kleshuju ugradjene i ports aplikacije.
Ipak, ja do sada nisam imao problema i sve radi prilichno dobro.

Fink je so-so ok, ali jako kasni sa verzijama. Mozhda ti se iole dopadne jer su paketi binarni, ali obzirom da je Macports podrzhan od strane Apple-a ja sam ostao na Macports-u.

edit: kako programer da nema Xcode instaliran u startu? Koliko se secam, sem instaliranja Xcode-a i setovanja par path-ova nisam nishta drugo morao da radim da bih poterao Macports (pod Leopardom, za Tiger chini mi se da mora dodatno da se instalira X11). Uz to, mrxvt je dovoljan razlog za instalaciju ports-a

Citat:
Neposredno nakon igrarija sa ports-om skapirao sam da mac vec dolazi sa preinstaliranim apache-om/php5. Nisam proveravao da li je to dovoljno i za cli env ... no pitanje je da li svejedno mislite da je bolje odraditi ponovo instalaciju ili sta?
Mozhesh slobodno da vozish obe verzije nezavisno. Mada za lokalno testiranje meni se MAMP pokazao kao najzgodniji.

Citat:
E da, koristite Safari ili FF ? Meni nekako zgodan FF zbog Foxmarka (tako mogu da mixujem bookmarkove sa pc-a i mac-a). Neki konkretan razlog zasto bi trebao dati sansu Safari-u?
Ja sam na Safariju. Firefox mi je i dalje nekako ruzhan i nezgrapan, ali to je subjektivan razlog. Obzirom kako WebKit hvata svuda maha, ne bi bilo loshe posvetiti pazhnju Safariju kod razvoja aplikacija.
__________________
PHP <del>Rul</del>LOLez!

Poslednja izmena od bNasty : 17. 09. 2008. u 18:35.
bNasty je offline   Odgovorite uz citat