Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 01. 2007.   #144
filmil
хардвераш
Qualified
 
Datum učlanjenja: 04.01.2007
Lokacija: Маунтин Вју, САД
Poruke: 117
Hvala: 4
25 "Hvala" u 10 poruka
filmil is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao zark0vac
Kad ocekujemo neki tekst kao zavrsnicu ovog eksperimenta?
Поздрав свима. На причу о аукцији домена налетео сам негде читајући чланке на нету. Погледао сам како је аукција изведена, и делује ми да су у праву људи који сматрају да су се кладили за мачку (мачка) у џаку. Ево да пробам да исправим понеку замерку. Најбитнија је да идеја није оригинална, већ да је покупљена од предлога учесника.

Предмет аукције:
- Врло атрактивно, али за сада непознато, име домена. Име је већ регистровано тако да нема бојазни да ће него да га уграби, и регистровано је тако да могу да га пребацим на будућег власника.
- Име сајта упада у стандардни ASCII скуп знакова тако да не садржи у себи ништа необично.

Правила:
- Аукција траје почев од времена када је порука објављена, до поноћи (23:59:59.99) дана 31. јануара 2007.
- Почетна цена је 50€.
- Све понуде иду на овај форум, у ову тему. Понуде мимо тога неће бити признаване.
- Највећа могућа понуда је 200€. Прва особа која понуди 200€ добија аукцију.
- Претпоставља се да су власници форума поштени и да неће мењати ништа од понуда.
- Име домена се испоручује на назначену адресу електронске поште, пошто добитник плати шта је дужан.
- 100% прихода иде у добротворне сврхе на humanost.org

Шта се добија:
- Текстуална датотека sajt-devprotalk.txt која садржи име сајта, и имена два веома позната сајта, једног светског, и једног домаћег, од којих је ново име субјективно боље.

Гаранције:
- У прилог овој поруци дајем дигитални потпис датотеке коју ће да добије најбољи понуђач, произведен помоћу мог приватног кључа. Одговарајући јавни кључ може да се набави са адресе: http://cobalt.et.tudelft.nl/~filip/f...public-key.asc
На екстензију датотеке са кључем додата је нова екстензија .txt пошто овај форум не допушта стављање датотека са екстензијом .sig. Када преузмете датотеку, преименујте је тако што ћете да одсечете наставак .txt и добићете изворну датотеку са потписом.

На овај начин сте сигурни да ћете, пошто платите, да добијете управо оно шта сте платили, а и гарантује да сам стварно смислио име пре почетка аукције.

- Прва особа која до горе наведеног рока понуди 200€ домен добија аутоматски. Овако знате да немам намеру да зарађујем паре, већ да само желим да експеримент са онлајн аукцијом изведем до краја.

- Напокон, сав зарађен новац ће бити уплаћен у добротворне сврхе. Тако да опет знате да немам намеру да се обогатим од овога.

Поз,
ф
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt sajt-devprotalk.txt.sig.txt (65 Bajtova, 628 pregleda)

Poslednja izmena od filmil : 04. 01. 2007. u 10:57.
filmil je offline   Odgovorite uz citat