Tema: CVS Server
Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 11. 2008.   #15
filmil
хардвераш
Qualified
 
Datum učlanjenja: 04.01.2007
Lokacija: Маунтин Вју, САД
Poruke: 117
Hvala: 4
25 "Hvala" u 10 poruka
filmil is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao zsteva Pogledajte poruku
kolko sam ja upucen u git, on moze da koristi obican webhosting da ljudi sa njega vuku. a onda svoj rad shalju mailom nekom ko u lokalu uradi merdzovanje i gurne to u glavni repozitori.
Добра ствар код гита (и блиске фамилије) је што може да се тунелује кроз све, укључујући СМТП (SMTP). Потпуно ми је замислив сетап у коме је „неко у локалу“ уствари скрипт који аутоматски убаци заркпу у ризницу (repository).

Е сад, гит није добар ако се ради на стварно огромном пројекту, но то је друга прича која вероватно у овој расправи није битна.

Citat:
Razmishljao sam o gitu da bih mogao da radim offline sa punim konforom
Ово је једна од за мене кључних „нових“ предности гита, јер сам стекао навику да носим лаптоп са собом у возу / аутобусу / авиону, а могу на миру да бележим где сам шта урадио иако нисам окачен на нет. Једна од кључних „старих“ предности (у односу на ЦВС) је што можеш да пратиш верзије свих објеката, а не само датотека.

Додатна згода је програм који мигрира ризнице са ЦВС-а и СВН-а на гит и чува целокупан историјат пројекта, све закрпе, сва гранања и све ознаке. Требало ми је око 2-3 сата да мигрирам целу, додуше невелику, кућну радиност са свн-а на гит. Нисам зажалио.

ф
__________________
Рад је створио човека. Рад ће га и уништити.

Poslednja izmena od filmil : 10. 11. 2008. u 00:53. Razlog: објаснио још штошта
filmil je offline   Odgovorite uz citat