Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 01. 2007.   #8
LaFarge / Team ICU
Serbian Cracking Force
 
Avatar LaFarge / Team ICU
 
Datum učlanjenja: 22.01.2007
Poruke: 2
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
LaFarge / Team ICU is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za LaFarge / Team ICU
Default

Citat:
Originalno napisao LiquidBrain
da li ce neko da krekuje tvoj program zavisi od toga koju informaciju pruzash u tom programu. ASPACK je paker kome je veoma lako naci entry point i relativno je lako raspakovati program zapakova aspackerom.

Dakle, jedini nacin da budesh 90% siguran je da tvoj program bude polimorfan, iliti da sam sebe menja tokom izvrsavanja. i da posle toga radis ECC proveru.
Hmz, polimorfizam ti danas jeste neka vrsta solidnije zastite koda, ali to vecina programera ne zna kako da izvede pa se oslanjaju na externe solucije tipa EXECryptor ili Themida... bla bla, ima ih dosta.

Licno se bavim reversingom (ili crackingom, kako vec kome volja), i bas mi je drago kad vidim programera koji samo napise aplikaciju i sve prepusti externoj licensing tehnologiji koja se manifestuje kroz sirok spektar protektora tipa:

ASProtect, EXECryptor, Themida, Armadillo, ACProtect (bivsi UltraProtect), SDProtector

To su uglavnom intermediate/advanced level protektori koji sa se malo vecom upotrebom sive mozdane mase zaobilaze u roku od 15-45 minuta (pod uslovom da ste iskusan reverser i da znate sta radite).

Recimo da mozda najkvalitetniju zastitu do sada imaju EXECryptor i Themida (a mozda i SDProtector uleti tu negde) i to zbog njihovih anti-debug trikova.

Da bi uopste mogao da raspakujes recimo ASProtect recimo, moras da razumes kako njegov VM (Virtual Machine) radi, i tako kod ostalih jer se vecina posla svodi na popravak importovanih funkcija.

CD zastite bas ti ne bih preporucio jer vidis kako prolaze ove gamming kompanije koje se loze na SecuRom ili SafeDisc itd...

Zextra je recimo preporucio PCGuard od Blagoja Ceklica. Solidan protektor, nema sta, covek se potrudio. Doduse ne znam kako sada stvari stoje sa njim, jos nisam naletio na program zasticen doticnim protektorom (osim PCDJ Red 7 VRM).

Znaci od mene ide ovaj savet:

Custom coded poly/crypto code + crypto serials (DES, AES ili ECC) + protector

Pozdrav,

LaFarge / Team ICU / Phrozen Crew / RLTeam
__________________
Team ICU | Reversing Labs | Phrozen Crew

Poslednja izmena od LaFarge / Team ICU : 22. 01. 2007. u 21:42.
LaFarge / Team ICU je offline