Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 12. 2010.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default AdSense: CPC vs. CTR

Malo sam cackao oko rasporeda i broja adsense blokova na sajtu i postigao sam da mi se CTR poveca znacajno, medjutim par dana nakon sto je skocio CTR google je krenuo da me trpa sa jeftinim oglasima (CPC je godinu i vise bio izmedju 0.07 i 0.14, sad je odjednom pao 0.02-0.05).

Znam da google efikasnost oglasa racuna otprilike kao CPC x CTR, pa da zato preferira high-performing oglase, ali me je sad, posle mozda nedelju dana povecane zarade vratio na prakticno istu zaradu koju sam imao i ranije, ( u plusu sam za par evra dnevno, ali sa znatno smanjenim brojem page views, jer mi oglasi odvode ljude sa sajta), sto se meni bas i ne isplati...

Jel imate neku ideju kako ovo resavati?

Gledao sam sa adsense preview alatom koji su oglasi u pitanju, i uglavnom su neki affiliate programi, mahom ne preterano vezani za sajt, ali ni je dan mi ne deluje kao preterani spam. I nisu one poznate MFA mreze koje imaju po blacklistama, to sam blokirao. Probao sam da blokiram sve oglase koji nisu related na temu (photoshop brushes), ali onda mi padne zarada dodatno, valjda ipak ljudi klikcu i na ove gluposti koje nisu povezane sa temom sajta.

Jel postoji neka caka kako da se proceni koliko ko biduje, ili na koji keyword biduje makar?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat