Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 04. 2009.   #4
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao sondlic Pogledajte poruku
Koliko sam upućen ukupna kvota sistema se dobija kao zbir svih mogućih permutacija bez ponavljanja. Jasno mi je kako se to "peške" računa ali mi trebaju smernice kako se to može napisati pomoću asp.net-a ili bilo kojeg drugog skript jezika?
Nije zbir permutacija nego zbir kombinacija

Sve zavisi od toga koji je maksimalni broj kombinacija. Najjednostavniji način je da se "raspišu" kombinacije, pa recimo za 3 / 5 dobiješ 10 kombinacija. Za 10 od 12 dobiješ 66 kombinacija i to sve može da se raspiše, ali ako imaš recimo 10 / 25 onda je to

Kôd:
     25!             25!     25 * ... * 17
-------------  =  -------- = -------------- = mrzi me da racunam ali mnogo :)
(25-16)! * 16!    9! * 16!        9!
Dakle imas gomilu kombinacija i ako misliš da raspisuješ to u petljama pa da za svih 16 parova radiš (gomilu) kombinacija trebaće ti toliko vremena da će se završiti ne samo utakmica nego cela polusezona

E sad, ja znam da su kladioničari našli neku formulu koja na osnovu kvota i broja kombinacija izračuna minimum i maximum dobitak, ali na žalost ja tu formulu ne znam, a koliko sam upoznat i oni su u fazonu "ako ti kažem, moraću da te ubijem"
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat