Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 11. 2009.   #1
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default Web server ne prepoznaje chunked upload

Šaljem sa klijenta (JavaME) putem HTTP 1.1 POST fajl od 5959 bajtova.

Ovo izaziva da se HTTP poruka prilikom slanja automatski prelomi u 4 chunka (2016+2016+1927+0) i da se u istom trenutku iz request headera:

a) ukloni Content-Length
b) doda TransferEncoding: chunked

Content-Type je multipart/form-data... i sve radi lepo kada se ručno setuje da je klijent HTTP 1.0. Onda ne dodje do razbijanja na chunkove od po 2016 bajta i servis primi jedan dugačak Body i sve što treba u $_FILES nizu.

Ali, kada je setovano na HTTP 1.1 onda zbog nepostojećeg Content-Length podaci iz body-ja na serveru ne budu pročitani... ili možda budu pročitani, ali chunkovi ne budu spojeni. U svakom slučaju, ne dobije se ništa. Ovo su situacije:

ASP.NET Dev server: Page.Request.InputStream je prazan
kućni Apache 2.0: $_FILES je prazan
hosting Apache: 403 Forbidden, pretpostavljam jer nema Content-Length

Mislio sam da nešto nije u redu sa formatom HTTP chunkova. U attachmentu ove poruke je screen iz Network Monitora i vidi se da su chunkovi dobro formatirani (2016 = 0x7E0)

Slanje znači radi kako treba kada nema chunkova, odnosno, kada je cela poruka iz jednog dela.

Zato mi se čini da je ovo pre problem na serveru, i valjda ima neko podešavanje koje bi omogućilo handlovanje chunkova.

Help ??
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	chunks.jpg
Pregleda:	770
Veličina:	68,3 KB
ID:	738  
srdjan je offline   Odgovorite uz citat