Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 03. 2010.   #1
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default Prodaja intelektualne svojine???

Imam par pitanja, nisam bas iskusan i pre bilo kakvog koraka voleo bih sa vama da se konsultujem

Dakle, prica je ozbiljna krajnje, ja kao prvo lice omogucujem platformu drustvene mreze nalik na FB (zarada 50%), drugo lice ulece pare za marketing u iznosu od min 10.000e da se prica pokrene (zarada 35%) i trece lici je kreator do sada ne vidjene i originalne ideje po kojoj trebam da kreiram i samu drustvenu mrezu (zarada 15%)...

sada prvo pitanje je dali su po vama procenti realni tj. pravicni i pravedni?

Drugo, jos bitnije pitanje, u drustvenu mrezu ulazem godinu i kusur dana rada na TT-u koji mora da se jos naravno unapredjuje i optimizuje za masovnu upotrebu! Dakle u ugovoru bi bilo precizirano da je kod u mom i samo mom vlasnistu, rekao sam drugarima da ako dodje do prodaje da bi ih nesto castio.. E sad, oni bi i to u ugovor da stave, znaci da se precizira njihov % prilikom prodaje celokupnog kod i social networka do koga moze da dodje samo u saglasnosti nas svo troje...

Dakle, platforma koja tek treba da se kreira bice u potpunosti moja intelektualna svojina, ideja opet ne moze da se realizuje bez odredjenih finansija a i ideja koja nije moja je "bruka" da se ne lazemo ali opet, ukoliko dodje do prodaje, dali bi trebao da prepustim neki % svojim kolegama? I dali je uopste pametno ugovorom precizirati da je prodaja moguca samo uz saglasnost nas svo troje?

Bas sam u rebusu, svaki komentar i savet je vise nego dobrodosao hvala unapred!

Poslednja izmena od flash_back : 15. 03. 2010. u 17:26.
flash_back je offline