Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 02. 2006.   #16
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Vidim vi se fino raspisali, da napišem i ja svoju situaciju. Nakon skoro pola godine kao full-time negdje sredinom oktobra vratio sam se na mixed part-time varijantu, s tim što sam krenuo i da studiram, da se malčice okušam kao budući akademski građanin, tako da mi se aktivnost do dana današnjeg uglavnom svodila na kombinovanje i međusobnu smjenu ova dva režima rada. Uglavnom, ukoliko mi se pogodi sa horoskopom (već vidim u izmaglici naziv nove teme... šta ste... ) nadam se da će od mjeseca marta da bude nekih još zanimljivijih novosti.

E sad što se tiče originalne teme. Kako sam iskusio obe varijante, prednost dajem kancelariji, iz nekoliko prostih razloga:

- odgovara mi 9-5 radno vrijeme, ne volim noćni rad i uglavnom ga izbjegavam... više volim da ustanem u četiri ujutru i da krenem da radim nešto nego da zaglavim u noć i za tastaturom dočekam jutro (razumije se kad je baš frka i 5 do 12, ali inače strogo izbjegavam). Sad uspio sam da "ubodem" i period dana kada mi je produktivnost na najvišem nivou, odprilike to je period između 12.30 i 13.30, i zatim noću (dosta dobar za drugačiji pristup idejama, konceptima, rješavanju problema) nekih pola sata oko 00.00.
- volim više veće otvorenije prostore za rad, sa umjerenom količinom ljudi, kao što zigor reče: osećaj zajedništva i brzina komunikacije su mnogo veći, zatim kolegijalnost, uvijek nešto zanimljivo ima da se čuje, ispriča, prokomentariše, nasmije... kada već provodim tih min. 8h pred mašinom, onda nekako volim da ponekad dignem pogled iznad monitora i vidim čovjeka od krvi i mesa ispred mene
- office djeluje ozbiljnije za stanovišta svatanja rada i pripadam struji koja kaže da treba jasno da se napravi razlika između životnog i radnog prostora
- opet kao što zigor reče, imaš gdje da primiš goste
- mnogo je lakše da se distanciraš od svih stvari koje sam naveo pod kućnim officeom u originalnoj temi (da izbjegneš fleksibilno radno vrijeme koje se proteže kroz sva 24h, da skineš pidžamu, itd.)

Kod mene je ta varijanta inače da u prizemlju kuće imam poluprazan sređeni poslovni prostor od cca ~50m2, gdje sam ljetos kompletirao radni office (trenutno čekam toplije dane da makinu i dio popratne opreme iz sobe vratim dole...). Sad ovo je neki način hibridne varijante, ali opet "kuća" je samo nekoliko stepenica iznad...
mungos je offline   Odgovorite uz citat