Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 02. 2011.   #108
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Citat:
Koalicija za nadzor javnih finansija pozvala je nadležno tužilaštvo da pokrene krivični postupak protiv ministra životne sredine i prostornog planiranja Olivera Dulića i njegovih saradnika.

"Od tada je prošlo više od osam meseci, a od 10. juna 2010. godine sajt nije ažuriran, pa je jasno da je sajt, čija je izrada koštala 2,5 miliona dinara, mogao da napravi svaki malo informatički nadareniji srednjoškolac", poručili su iz Koalicije.
Ovo pokazuje koliko je loša i jeftina percepcija web developmenta u Srbiji. Ovaj sajt NE MOŽE da napravi srednjoškolac. Svaka čast srednjoškolcima, i ja sam bio nekad, ali da bi se pravio ovakav sajt ipak treba i malo iskustva. I nije u pitanju samo tehnička potkovanost, već što ne bih rekao da je ovo radio jedan čovek. Koji je to programer dobar dizajner? A ovde još imamo i bazu u pozadini, flash, a neko je i morao stalno da komunicira sa ministarstvom da dobije podatke i da napiše bar deo teksta za sajt. Kad se sve to skupi još u firmu koja će legalno da radi i plaća poreze, uopšte ne mislim da je 25k preterana cifra.

Ne bavim se webom (niti domaćim tržištem), ali vi koji to radite ne treba da pljujete ovu cenu već da se trudite da edukujete klijente da složeniji sajt nije nešto što može da napravi srednjoškolac za par nedelja, već da treba tim ljudi i da to ne može nikako da košta 300e.
Gruja je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Gruja za poruku: