Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 07. 2007.   #6
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

mda...izgleda da ce biti kombinacija obrade na serveru i javascripta (ajax)

@Pedja, @mishk0: kompletna obrada na serveru mi je malo rizicno posto moze da se desi sledeca situacija: pre momenta cekiranja neke OPG admin ne zna koje sve osobe joj pripadaju. Cekirace neku OPG koja recimo ima 40 clanova - ide se na server, pokupi se spisak i prikazuje se adminu (svako ime sa svojim cekiranim boxom). Onda treba da odstrani recimo 10 ljudi, i sa svaki check se opet ide na server. Onda se seti da mu treba jos neki OPG, i opet se ide na server i opet se sve ponavlja. Zatim mu ipak ne odgovara prvi cekirani OPG, ide na server i opet azurira spisak. Dodaje usera iz selecta i opet na server.....
Pod pretpostavkom da je administrator extranet-a idiot (ne u pogrdnom znacenju, vec da bi se istakla obaveznu "idiotproof" karakteristiku aplikacije), ovakvih smorova moze da bude previse.

@dee: ovo bi bila varijacija situacije 1 koju sam opisala. Problem je sto jedna osoba moze a ne mora da pripada vise OPG. To znaci da bi za svako odcekiranje boxa osobe, morala da prevrtim svaki taj niz (vec sada imam oko 40 organizacija clanica, 5 pod-organizacija i 15 user grupa). Tu mi je bila dilema kod te situacije koliko cu da smorim klijenta, odnosno koliko ce biti opterecen.

@cvele: pojasni malko

Za sada mi je favorit opcija kada:
1. operacije koje treba da vrate spisak korisnika saljem na server (cekiranje / odcekiranje OPG-a)
2. operacije koje inicira neka funkcija pojedinog korisnika radim na klijentu.
Recimo - ako id check box-a u spisku korisnika ne sadrzi samo njegov id vec recimo a[,a1,a2]-b[,b1.b2]-c[,c1,c2]-d, gde su a - id organizacije, b - id podorganizacije, c - id user grupe i d - id korisnika, onda bih promene klase i cekiranja (odcekiranja) OPG mogla da radim klijentski.
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com

Poslednja izmena od conica : 13. 07. 2007. u 10:05.
conica je offline   Odgovorite uz citat