Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 05. 2012.   #15
X3mE
Miloš Ranđelović
Certified
 
Avatar X3mE
 
Datum učlanjenja: 15.05.2008
Lokacija: Beograd/Niš
Poruke: 66
Hvala: 26
23 "Hvala" u 14 poruka
X3mE is on a distinguished road
Default

Ja sam pre (skoro) godinu dana uzeo Gigabyte GA-Z68MA-D2H-B3 matičnu - Z68 čipset (ne znam da li je izašlo nešto bolje u međuvremenu), USB3, podrška za Intelove integruše, itd.

Uzeo sam i5 2400 (sa Intel HD2000), ali bih sad svakako uzeo taj 3570 (ili nešto drugo Ivy Bridge). Inače, nikad nisam razmišljao o zasebnoj GPU, ova integruša gura sav HD sadržaj lagano, a igrao se i Mass Effect 3 fino, recimo.

6GB je malo (i ja se bavim .NET developmentom), uzmi barem 8GB (naravno, DDR3). Nemoj štedeti na napajanju! Ja uzeo Seasonic SS-520GM i vredi svaku paru.

E da, uzeo sam i Noctua NH-U09B SE2 kuler, što kaže Dzordz, samo da se čuje vazduh kako struji

I to sve ukomponovao u Lian Li aluminijumskom kućištu (takođe se slažem da trebaš naći nekog HW geeka da ti to sve spakuje kako treba).

Btw, ja sam uzeo Patriot Pyro SSD (od 60GB, tad su 120-ice bile mnogo skuplje, ali mi je dovoljno za system, uz još 2TB za storage ), tako da preporučujem sada Pyro od 120 GB, no i OCZ Agility 3 je jako dobar izbor.

E sad, nisam gledao cene skoro, ali ne verujem da će sve ovo izaći preko 1000 EUR.
__________________
Nisam zgodan, al' sam zato nezgodan.
X3mE je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje X3mE za poruku: