Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 11. 2006.   #21
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Slažem se onim što je rekao Caboom. Ja se od kraja osnovne škole služim onom izjavom Marka Tvena "ne dopustite da vam škola bude prepreka u obrazovanju". Samim tim, odavno praktikujem da klasični školski / fakultetski program uglavnom koristim toliko da zadovoljim neophodan minimum i položim predmet, sa strane godinama učim ono što me konkretno zanima na svoju ruku. Moguće je da sam na taj način propustio neke stvari, ali šta je tu je.

Naravno, da sam recimo odabrao u životu da budem doktor medicine, ne bih mogao da primjenjujem tu praksu, samim tim ovaj princip varira od profesije do profesije (ja studiram Ekonomiju na državnom fakultetu). Koliko će se to pokazati kontraproduktivno ili ne, reći ću vam kroz jedno pet godina.

Moje skromno iskustvo kaže, da koliko god su profesori stoka, postoji i velika odgovornost i na studentima. To je populacija koja se mahom konstatno žali, te im ne valja ovo, te im ne valja ono, te zakino ovaj, te zakino onaj, te im puno para da plate ovo, te ono. Masa studenata ne zna da razlikuje dobro predavanje od lošeg, stručnjaka od predavača magle, itd. Samim tim, mislim da je odraz stanja na fakultetu odraz i prosječnog stanja društva u kome se nalazimo. Ja bih lično volio da čujem npr. Toma Petersa na nekom fakultetu na Balkanu da priča. Ali kome ga dovesti? Druga krajnost: dovodili su u oktobru Kotlera u Sarajevo i Zagreb da priča na fakultetima, ali je upad bio 250-300E.

Opet scena treća, ljetos dolazio čovjek iz Silicon Valley u Beograd od koga se može mnogo toga naučiti, izrazio želju da održi jedno predavanje studentima. Caboom vam može reći detalje. Uglavnom, čovjek se pojavi na VTŠ pred samo 50-tak studenata. Sramota! Kasnije čujem u Nišu od kolega sa DPT koji su na tom faxu, da uopšte nisu dobili nikakvu informaciju o tom predavanju.
mungos je offline   Odgovorite uz citat