Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 09. 2007.   #1
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default Neka mi neko objasni ako zna - MTU, hosting ili nesto trece...

Danas sam skontao da ne mogu da pristupim nijednom mom sajtu (www.humanost.org, www.bizinger.biz, www.razgovori.com, www.emarketingblog.com) svi su na istom serveru Desavalo se da nekad privremeno nisu dostupni ali je ovo veoma cudno. Hosting kompanija kaze da oni vide sve sajtove, moji prijatelji u inostranstvu mogu da pristupe, gotovo niko iz Srbije ne moze, jedan korisnik Telekom ADSL-a moze, drugi Telekom ADSL korisnik ne moze... Pitao sam i kolege iz B92 ISP, oni su probali razne stvari, vide da preko kompjutera u Holandiji mogu odavde ne. Rekli su da probam preko Verata posto ne koristi Telekom link, isto valjda ne moze, YUBC isto valjda delimicno ne koristi Telekom link isto ne moze. Rekli su mi da je vrlo moguce da je u pitanju MTU (Maximum Transmission Unit) ali ipak i za to postoje nelogicnosti.

Na primer, nekad uspem da pristupim naslovnoj sajta ali ne mogu npr. na www.bizinger.biz/webmail

Da li neko od onih koji imaju tehnicka znanja imaju neko racionalno objasnjenje?

Znaci, sajtovi iz inostranstva rade, iz Srbije gotovo ne. Bilo je dosta prituzbi Telekomu da mnogi korisnici zbog MTU ne mogu da pristupe odredjenim sajtovima, bio je valjda slucaj i sa MySpace-om, pa su promenjeni MTU ali se to vrlo retko menja.

Hvala unapred na odgovorima.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat