Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 06. 2009.   #77
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic Pogledajte poruku

@Lalalend
Pretpostavljam da niko ko je na ovom forumu nije potencijalni kupac mojih usluga. Ovde sam jer cenim mnoge ljude koji su tu. Neke nisam imao priliku da sretnem a voleo bi. Nikome ne govorim da li je nešto zaslužio ili nije.

bez zelje da dalje razbuktavam stvari, samo da razjasnim moju prethodnu opasku u vezi tebe i branse u kojoj radis. Kao prvo, jasno mi je da nisi radio na kampanji ali me je zacudio tvoj stav - bas zato sto si PR strucnjak - da kritike nisu na mestu jer nismo ciljna grupa, da su samo vazni rezultati, itd. Dakle branis kampanju na jedan indirektan nacin iako je vise nego ocigledno da cim ovoliko ljudi reaguje, maltene jednoglasno i vrlo argumentovano, da nesto tu nije u redu.

PR je jedna vrsta advokature i svakom PR strucnjaku je zadatak, kao uostalom i svakom drugom advokatu, da na najbolji moguci nacin brani interese svog klijenta kad se ovaj nadje u nevolji. Medjutim, ako je taj klijent zatecen kako placka banku, postoji snimak, 70 ljudi je potvrdilo i zapisalo registraciju kola, na kraju je uhvacen sa vrecom punom oznacenih novcanica, advokatu ne preostaje nista drugo nego da mu kaze da prizna i da nadje nacina da ovaj prodje sa sto manjom kaznom. Ako klijentu i dalje savetuje da nista ne priznaje i da je napad najbolja odbrana, on time samo pogorsava stvari. Bez obzira sto ovi iz registra nisu tvoji klijenti i sto nisi na forumu da bi navatavao poslove, mislim da je pitanje da li bi ti svojim klijentima savetovao da se tako ponasaju sasvim na mestu. Bar ja tako mislim.

btw, volela bih da ovo shvatis kao jednu diskusiju (malo uzburkaniju, doduse) o ulozi PR-a uopste a ne kao neki licni napad. Za tako nesto bi ipak trebali da se licno i poznajemo, zar ne?
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat