Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 06. 2007.   #83
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pa tamo se "tako" racuna, 'vamo se 'vako računa "Razumem ja tebe ali razumi i ti mene", što reče Bili Piton u jednom kultnom filmu.

Neka se javi neko "odavle" ko se dogovorio za a.) godišnju platu, b.) platu u bruto iznosu na koju on sam plaća porez. Ako ima takvih, onda ja nisam odavle

degojs, ti se sećaš da smo mi tek negde na pola tranzicije (optimisticka procena), ovde nije kao u amerikama gde svako sam sebi računa porez, naročito ne na plate. Ovde se i dalje određuje paušalan porez recimo na imovinu, odeš i prijaviš se u poresko i oni ti "odrežu" od oka... ovi dodatni porezi, na primer na zarade preko xxx i slične ekstra stvari su tek u procesu introdukcije. Vidiš i sam koliko ima tema, čak i na ovom forumu, vezanih za te poreze - vlada opšte neznanje.

Tako da kada kažemo da je porez i doprinos 60% neto plate, to ovde ima jako puno smisla i to svi ovde razumeju. Kada bi se ti sa nekim ovde dogovorio da mu daješ platu na koju će on da plati 37,5% poreza - prozvali bi te zelenašem i robovlasnikom.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat