Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 03. 2011.   #64
tamarab
član
Na probnom radu
 
Avatar tamarab
 
Datum učlanjenja: 17.11.2010
Lokacija: Beograd - Zvezdara
Poruke: 33
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
tamarab is on a distinguished road
Default

Imam li pravo da podnesem tužbu (kome) za to što su mi uskraćena osnovna prava da od svog rada živim ili makar ako sam odlučila da zarađujem onoliko koliko je potrebno da zaradim kako bih samostalno uplaćivala sebi Doprinose za socijalno i porez na dohodak toliko i zarađujem?
S kojim pravom me neko posle dve godine rada dokle sam redovno uplaćivala ove osnovne doprinose i poreze obaveštava da dugujem nešto za šta nisam znala dve godine da postoji (tek posle dve godine rada stiglo mi je na kućnu adresu rešenje o nekakvoj firmarini koja treba da se plati za predhodni period). Dakle u Poreskoj upravi preko koje sam redovno namirivala sva svoja zaduženja nisu rekli da išta dugujem i ja sam mirno radila i redovno uplaćivala sve što su mi tražili.
Kome da se žalim što mi je uskraćena informacija da kao preduzetnik imam pravo da tražim da budem oslobođena plaćanja komunalne takse na isticanje firme i o tome moram slučajno ili namerno da saznam tek posle četiri godine rada jer mi nadležni u poreskoj to nisu na vreme rekli.
Kome da se žalim što nadležne službe u razumnom roku ne rešavaju zahteve ili molbe već na njihov odgovor treba da čekam i po dve godine a dotle moram da plaćam ono što možda i ne moram da plaćam. (i ako platim, oni posle ne vrate pare sa kamatom, a kad im ja dugujem moram da platim i basnoslovnu kamatu)?
Kome da se žalim što mi ova država/grad/opština uskraćuju pravo da poštenim radom zaradim makar za goli život jer mi sve što zaradim uzmu za doprinose, poreze, takse, ...
Ako ovde ne mogu da dobijem odgovore na ova pitanja kome onda da ih uputim?
tamarab je offline   Odgovorite uz citat