Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 03. 2011.   #69
tamarab
član
Na probnom radu
 
Avatar tamarab
 
Datum učlanjenja: 17.11.2010
Lokacija: Beograd - Zvezdara
Poruke: 33
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
tamarab is on a distinguished road
Default

Hvala na podršci i konkretnim predlozima koje sam i ja planirala. Ne mislim da sam ja jedina sa ovim problemom i volela bih da mi se pridruže svi oni koji imaju sličan/isti problem, da se zajednički izborimo protiv ovog lopovluka...
Da razjasnim: ovo što se tiče firmarine rešava se u Sekretarijatu za finansije Gradske uprave u Sektoru javnih prihoda za područja gradskih opština Na Odeljenju Zvezdara koji je odvojen od Poreske uprave tačnije filijale za opštinu Zvezdara gde inače redovno uplaćujem Doprinose i Porez i gde mi je inspektorka jedna predivna i prelepa mlada žena sa kojom imam odličan kontakt i koja me uvek upućuje gde treba i izlazi u susret i ne bih je menjala. Kada sam je pitala za savet po pitanju ove opomene koju sam dobila i ona me je savetovala da preduzmem slično ovome što mi i ti predlažeš. Dakle ona mi je potvrdila da je ovaj Sektor koji naplaćuje firmarinu potpuno odvojen od Filijale Poreske uprave i Poreska uprava nema veze sa naplatom firmarine niti je ona potražuje.
A ona neljubazna službenica koja mi je tražila da podnesem sada Prigovor na Opomenu kojoj sam to juče predala, iz kancelarije te službe koja traži firmarinu, pitala sam kad ću dobiti odgovor na podneti Prigovor - odgovorila mi je da ne zna jer su zatrpani zahtevima i primedbama. Kada sam je pitala da mi kaže svoje ime i prezime, prvo što mi je odgovorila je bilo da to nije važno jer će ona uskoro otići na drugo radno mesto. Insistirala sam da mi kaže svoje ime i prezime jer želim da znam kome sam traženi Prigovor predala ona je jedva prihvatila. Tražila sam da mi da neku potvrdu na osnovu koje ću imati dokaz da sam joj predala taj prigovor što ona nije učinila odmah i verovatno mi ne bi dala da joj nisam tražila - već po mom traženju okrenula neki telefon da pita nekog da li treba da mi da tu potvrdu (??!). Kada sam je pitala zašto moram da čekam 2 godine da bih dobila odgovor na Dopis koji sam predala pre tri meseca, ona mi je pored ostalog odgovorila da sam pogrešila što sam taj Dopis predala na šalteru u prizemlju (gde sam dobila potvrdu da je Dopis predat zajedno sa uplaćenom taksom) i gde inače svi predaju Zahteve, Dopise, Žalbe ... već da sam taj Dopis trebala da predam njoj u kancelariji ... dakle sve to mi je dalo naznaku da se ovde radi o teškoj mućki ...
tamarab je offline   Odgovorite uz citat