Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 10. 2006.   #1
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default Namešteni poslovi

Pričali smo o nameštenim tenderima, ali šta raditi kad se čak ni tender ne raspiše?
Znate već da se to desilo u slučaju borske opštine, a sinoć sam saznao da je slična stvar i sa Boljevcem (usput, ista ekipa okupljena oko nekih stranaka na vlasti u opštinama radi i taj posao). Prvo mi se javio dečko koji za 100€ kodira sajt koji su mu nacrtali za Boljevac, jer mu je trebala pomoć oko toga, a ne znajući za to posle sat vremena mi se javi i poznanik iz Boljevca (čovek čekao tender jer je hteo da učestvuje) i ispriča mi da je posao dodeljen nekom tipu koji se ovim poslom i ne bavi za 1 200€. Dakle, ovaj dobio posao, nacrtao kako bi sajt po njemu trebao da izgleda i našao klinca da mu to iskodira za 100€! Naravno, i Boljevac i Bor su najavili dinamičke sajtove (morali su da opravdaju cenu) preko kojih bi mogla da se vadi dokumantacija, proveravaju birački spiskovi, pronalaze JMBG, PIB-ovi i matični brojevi preduzeća i trista čuda, a ni jedan ni drugi sajt nemaju bazu, jer naravno, "webmasteri" ne znaju da je naprave.
Mediji u Boru i Boljevcu nemaju nameru da se time bave (probao ja sa demantijem u vezi opstinabor.com) i šta sad? Da čovek ćuti i gleda?
Ja stvarno nemam ideju, a imam jaku želju da im napravim neku zvrčku... ne mogu da mirno prihvatim činjenicu da moraš da se učlaniš u neku stranku da bi dobio običan sajt da radiš za opštinu (šta li se tek radi kad su u pitanju veliki poslovi). Jel ima neko od vas predlog?
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat