Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 09. 2007.   #7
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Hvala svima na komentarima, postavljena pitanja su važna i korisna.

Da krenem redom:

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
sto se programiranja tice, deluje kao vrlo dobro odradjen posao, narocito pretrage "na slicnost", super radi...

ali nisam bas impresioniran dizajnom interfejsa, malo je previse minimalisticki i nije intuitivan (u odnosu na druge stock sajtove koje sam imao prilike da vidim)... cisto kao ilustracija, recimo listanje slika na CD-ovima, mislim dakarakteri < i > nisu bas najbolje resenje za skrol, em mi je trebalo vremena da ih uopste primetim (nisu u istoj liniji sa slikama pa je tesko povezati da tu uopste ima nesto), a i mnogo su sitni za kliktanje...
Hvala za pohvalu za programiranje. Sličnost slika nije toliko težak zadatak ukoliko se radi o malom broju slika. Kada se radi o velikom broju slika (ovde će uskoro biti 2 miliona slika), dolazi na red optimizacija i pozivanje u pomoć trikova, jer u realnom vremenu treba izmnožiti matrice reda 2 miliona, i naći karakteristične vrednosti od matrica reda 2 miliona.

Što se tiče user interfejsa, naglasak je stavljen na slike. Opcije se svakodnevno množe, pa je za prethodni interfejs prigovor bio da je sve nabudženo. Ovde i sve dalje postoji, samo se funkcije otvaraju po potrebi. Npr. korisna funkcija pregleda veće fotografije kada se stane na sliku postoji, samo treba stati na sliku, i posle toga na lupu ispod slike. Na drugim Stock sajtovima se fotograifja pojavi čim stanete na sliku, pa se često desi da slike iskaču dok idete mišem preko njih. Može i da idete između slika, ali to je kao da se provlačite kroz minsko polje : )

Što se tiče malih strelica, slažem se da bi bilo lakše uočljivije kada bi strelica bila desno od slika i veća. No, ovako se čini konzistentno, jer je navigacija uvek iznad objekata sa desne strane.

Ukoliko imate još primedbi oko (ne)intuitivnog interfejsa, slobodno recite, baš me interesuje. Takođe preporučujem primere koje sam naveo u prvom postu.
__________________
marinowski.com
marinowski je offline   Odgovorite uz citat