Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 10. 2007.   #8
Misko
Milorad Tošić
Certified
 
Avatar Misko
 
Datum učlanjenja: 12.04.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 87
Hvala: 1
4 "Hvala" u 4 poruka
Misko is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
A ja mogu da vam kažem da sam lično pokušavao da realizujem neke ideje i naišao sam na zidove u telekomu, kada sam bio dovoljno uporan da nateram bar jedan zid da odgovori na pitanje "zašto mi ne dozvoljavaju da uradim to što sam hteo", dobio sam odgovor "pa druže, nije to za svakoga... šta ti misliš, možeš tek tako da dođeš sa ulice i da kreneš da radiš i zaradiš pare"?
Znam jednu priču s kraja sedamdesetih. Možda i nije tačna (čisto sumnjam da nije) ali potvrđuje njihov we are gods stav. To preduzeće se tada zvalo PTT. Neki od dovitljivih naučnika je smislio kako da kroz jednu žicu provede 60 telefonskih linija istovremeno (preteča digitalne centrale). Naravno kome će da ponudi izum nego PTT-u. Što je još luđe, čovek nije tražio pare za izum, hteo je samo da ga upotrebe, da svi vidimo napredak i boljitak (pravi komunista). Dobio je odgovor (parafraziram): Šta ti hoćeš da cena priključka padne ispod 100DM? Jel si ti lud? Kako ćemo mi da zarađujemo?...

Koliko mi se čini isti stav imaju i danas u digitalnoj eri modernog poslovanja...
__________________
http://blog.webex.rs
Misko je offline   Odgovorite uz citat