Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 03. 2010.   #38
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao nn.nn Pogledajte poruku
Uostalom, bezbednost je uvek nekakav kompromis. Da li bi WP bio bezbedniji da je closed source komercijalano podržan softver? Moguće, nema jednostavnog načina da utvrdimo. Da li bi bio toliko popularan? Verovatno ne.
Sad bi ti rekao
Citat:
Originalno napisao LiquidBrain Pogledajte poruku
mesas babe i zabe.
Babe = sigurnost aplikacija
Zabe = popularnost aplikacija


Koliko je meni poznato, kada je software open source i recimo ti provališ neki problem, prijaviš problem i onda čekaš sledeći release da vidiš da li su sredili to (najverovatnije jesu). Kada je "closed source" i platio si debelo nekome za taj software, ti pošalješ ticket a oni se polome da ti reše problem što pre. Ako to ne urade - odlazi im izvor prihoda i navlače lošu karmu.

Kada bih ja imao nešto od čega mi zavisi posao, ja bih se uvek opredelio za neko komercijalno rešenje, za nekoga ko mi garantuje da će svi eventualni problemi biti otklonjeni u najkraćem roku.

BTW, što se Joomla tiče, dok sam držao hosting ja sam zabranjivao ljudima da koriste Joomla ... jeste bilo grubo "my way or the highway" ali mi je u par navrata Joomla, odnosno propusti u njoj, napravila gomilu posla ... a naravno, ljudima ne možeš objasniti da nije posao hosting provajdera da im održava sistem ažuran i da im "sređuje kada nešto pukne".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 16. 03. 2010. u 18:59.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat