Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 10. 2006.   #22
Gorana Tomanović
Petit cervelle
 
Avatar Gorana Tomanović
 
Datum učlanjenja: 23.10.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 8
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Gorana Tomanović is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za Gorana Tomanović
Default Pa kada me već spominjete...

Smatram da žene i startupi baš idu jedno uz drugo!

Ako važi ono "žena je stub kuće", onda može biti i firme! Ne vidim neku veliku razliku!

Istina je kada kažete da su žene uljuljkale i da im je lepo kada muškarac dođe kuću i donese novac a ona troši na ženske gluposti!

Meni moj mentalni sklop jednostavno ne bi dozvolio tako nesto!!!

Za nas nekoliko u elektronskom poslovanju možete da zahvalite profesoru Varagiću!
Napredovala sam zahvaljujućui tome što me terao da uključim mozak
Međutim, da nije bilo ličnih napora svake od nas mislim da bi i njegov veliki trud bio uzaludan!

Imala sam mnogo prilika da budem počastvovana muškom sujetom doktora nauka, direktora i sl. Naravno bilo je i neprijatnih situacija kada pokušavaju da sve što radite i znate obezvrijede pa i komentara "Vidi žensko i još mi pametuje" , a ostalo pretpostavite! Ipak sam sa njima izašla na kraj!

Naravno bilo je i onih koji su u potpunosti poštovali sve što radim i pomogli mi!

Na žalost u početku nisam htela da priznam činjenicu da mnogi miškarci u poslu ne žele žene koje imaju imalo mozga i smelosti,a kamoli da su još bezobrazno iskrene!
Sada sam je postala svesna i baš me briga jer smatram da noramalan poslovan muškarac nikada neće razmišljati na taj način već ukolko ste imalo bolji od njega iskoristiće priliku da našto od vas nauči i ukoliko ima šansu na karju krajeva pomogne vam, usmeri vas ukoliko grešite!
Uz ovakve normalne se može i raditi!

Uskoro planiram da pokrenem Startup i posmatrajući ljude oko sebe smatram da bi upravo žene i starup bili idelana kombinacija, međutim žene su same krive zašto nisu više zastupljane u svim oblastima!

Lično smatram, još nisam na svojoj koži iskusila, ali imam primer moje porodice, da žena može da bude uspešna u isto vreme i u poslovnom i u privatnom životu kada osnuje porodicu!
Potreban je veliki trud, uz normalnog muškarca se sve može, muškarca koji ne posmatra život kroz novac, koji se zalaže za porodicu i njeno mentalno zdravlje, zalaže se za podelu poslova, pa i finansija, ne tretira ženu kao objekat ili ne daj Bože sa mišljenjem "Da mi je lepa i glupa i ne progovara"!

Svi imamo potrebu da iskažemo pažnju i svi imamo različite načine za to!

Drago mi je što postoje ovi "normalni muškarci" koji stvari posmatraju drugačije i što se neslažu sa pojmom "žene barbike", ali i što se trude da svojim lepšim polovinama obezbede lakši život! Ovo drugo pokazuje pažnju i poštovanje prema najvećoj ulozi žene da bude majka i supruga!
Na žalost to žene po nekada zaborave!

Najveći problem je u ženama i njihovoj želji da budu barbike, za šta je delimično krivo okruženje i medijsko maltretiranje ženskog mozga!
Na žalost ni muškarci nisu pošteđeni!

Drago mi je što razmišlajte pozitivno o "ženama i strtupu", i još samo treba da se pokrenu, da rade bez straha i odluče da budu uspešne!

U nekim stavrima im i vi muškarci možete pomoći, lično tvrdim da tada žene imaju više elana za rad i napredak, a time i šanse za uspeh njihovog startupa!

E da, posle Vas žene mnogo cene!
Iskoristite to!

Poslednja izmena od Gorana Tomanović : 23. 10. 2006. u 14:14.
Gorana Tomanović je offline   Odgovorite uz citat