Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 08. 2012.   #19
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

@djipko: vidi, firma (mala, 10-20 zaposlenih) ima budzet za tu poziciju - na osnovu zarade, troskova i slicno. U toj cifri postoji mozda 10-20% odstupanja, maximalno i minimalno. Ako uspije direktor zaposliti nekoga ko je manje placen, ustedio je.
Ako se pojavi neko, ispunjava sve uslove, sve super, ali trazi 50% vecu platu od predvidjene, ma koliko pregovarali - ne moze zaposliti tu osobu.

A i ta logika 'mogao sam izvuci vishe' mi je onako.. bezveze. Ti dodjes sa sa idejom koliko vrijedi tvoj rad, koliko tebi treba za zivot da ne razmisljas o parama. Ako i firmi odgovara taj iznos - sve super. Ako su oni mogli tebe i vishe platiti ali ti nisi vishe trazio, ko je tu pogrijesio?
Ako trazis vishe nego sto oni nude - postoje 2 mogucnosti:
1. Trazis malo vishe - firma ce se pokusati da se cjenjka/dogovara, da vidi moze li spustiti
2. Trazis puno vishe - nema cjenkanja - hvala dovidjenja.

Kazem i dalje da se razlikuje tvoja pozicija kad nemas posla i prihvatas bilo sta i kad mjenjas posao pa trazis bolje.

U CH samo velike firme imaju klasifikaciju zaposlenih i platne razrede. To znaci da kad dodjes kod njih - oni ti kazu mi razgovaramo od xx do xx1 cifre, toliko je predvidjeno za tu poziciju. To su obicno dobre plate ali rijec o drzavnim ustanovama i velikim bankama. Male firme nemaju to.
__________________
@Twitter

Poslednja izmena od misk0 : 15. 08. 2012. u 16:56.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje misk0 za poruku: