Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 11. 2012.   #18
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao centaur Pogledajte poruku
Sta se desava kada naidju na neku linux masinu ili mac?
Pa znaju šta je Mac i Linux. Ja imam dva Mac-a u firmi i osim što su tražili da budu u officu da ih vide (oba su notebookovi) nisu na njima ništa proveravali jer nemaju softver za proveru.

Softver za proveru instaliranih programa koji koriste su inače dobili od Microsofta pa ne čudi zašto isti ne postoji i u Mac OS X verziji. Dakle Mac i sl. im nije fokus i to i ne poznaju dobro, čak su od mene saznali da postoji MS Office i Adobe Photoshop i za Mac OS X.

Uglavnom, po njihovim rečima, ne pišu kazne već u većini slučajeva dobiješ opomenu da u određenom periodu licenciraš softver koji imaš. A ako imaš licencirano ono glavno Microsoft/Adobe/Corel/Autodesk/Antivirusi, mislim da ćete se za ostale sitne svari dogovoriti već nekako.

Oko ovog ostalog što se pominje ovde, inspektori koji su bili kod mene su korektni. Ja sam npr. imao neki TeamViewer koji sam jednom instalirao za neki sastanak jer je druga strana tražila, stavio sam neki free non-commercial, i zaboravio na to, dok se nije pojavilo na spisku kod njih Onda su pogledali, iako je free non-comercial, rekli su da je OK.

Uz napomenu da sam ja mala firma sa tri računara (tj. samo jedan za proveru i dva Maca), ne znam kako je u velikim preduzećima.

Naravno, pojedine softvere i ne poznaju niti znaju da li su free ili ne. Recimo ja imam licenciran PhpEd, i još tako neke alate za development kupljene preko neta, ali to ne znaju ni šta je, tako da me nisu ništa ni pitali oko tih paketa niti su tražili fakture.

Oko virtuelnih mašina, kod mene nisu proveravali, a videli su da imam VirtualBox instaliran za koji znaju da je free.

Poslednja izmena od mileusna : 27. 11. 2012. u 17:38.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mileusna za poruku: