Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 12. 2009.   #89
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Hm... A čemu te pare služe ako ne mogu da se koriste, za ukras? Da ide kamata na njih? Ili kao u Titovo vreme, ako hoćeš da imaš privatnu firmu moraš $10.000 da položiš kao depozit kod države?

Evo ja sam svoj DOO osnovao sa osnivačkim kapitalom od minimalnih 500 EUR i čim je društvo osnovano, kapital je prebačen na račun firme i odmah može da se koristi za sve potrebe. 500 EUR ili 500.000 EUR, nebitno je, ali princip je isti.
Raspitaj se malo, da sad ne bih sirio diskusiju na stvari koje ovde nisu tema. Sve u svemu, Osnivacki kapital i posle dokapitalizacija uglavnom sluze kao garant da je firma sposobna da uzme kredit ili pozajmicu u njenoj vrednosti. Pokusaj sa firmom kojoj je osnivacki kapital 500e da dignes kredit ili zaduzis se kod poslovnih banaka za obrtna sredstva na sumu od 2000e pa ceti biti jasno.

Dalje po zakonu moze da se podigne tj. umanji kapital firme samo ako upravni odbor tj skupstina clanova DOO to dozvoli i nikako manje od zakonom propisanog minimuma.

Citat:
• Povećanje i smanjenje osnivačkog kapitala može se vršiti na osnovu odluke skupštine članova društva, s tim što se kapital ne može smanjiti ispod propisanog minimalnog osnivačkog.


Citat:
Nije poenta koliko kosta da se napravi aukcioni skript i pusti agresivna kampanja. To moze uspjeti ili ne, ali na ovome trzistu takav projekat bi na ledjima svakako imao Limundo i jos par konkurenata. A Limundo je uspio cim je prezivio 3-4 godine koliko vec rade i postavio sebe kao lidera.
Ovo mi nije jasno. Kako neko moze da bude lider ako samo on posluje u toj bransi. Lide u odnosu na koga i sta? Limundo je uspeo jer vlasnici istog podrose gubitke svake godine, vec 3-4 godine. Zarada 0, zero, nula. O kakvom uspehu pricamo?

Mogu i ja da osnujem DOO za prodaju lovackog oruzija on-line i da poslujem 4 godine sa gubitkom, jer sam i onda lider i uspesan, posto jelte niko drugi to ne radi?
STELLANOVA je offline