Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 01. 2008.   #1
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default Imenovanje featurea

Sad baš dodajem jedan novi feature koji se baš i ne viđa često u "ozbiljnim" (kolaboracionim i PM) appovima pa imam manjih problema kako da ga imenujem. Celu stvar za sada zovem Poking, ali možda to i ne zazvuči najbolje native speakerima pa bih hteo da čujem vaše mišljenje (ima vas i preko bare pa ste više izloženi njima nego ja ).

Feature radi sledeće:

Postoji neki zadatak, diskusija ili šta već i cela stvar malo zamre ili ne dobijete odgovor od nekog od učesnika. activeCollab vam daje mogućnost da podsetite tu osobu (ili grupu osoba) i date im do znanja da očekjete feedback od njih ili da nešto urade po tom pitanju. Čest slučaj, ljudi jednostavno zaborave ili odlažu dok ih neko ne cimne.

Odaberete opciju Poke! pored diskusije (zadatka, whatever), odaberete korisnike i unesete kratak komentar (razlog zašto ih cimate ili neko detaljnije objašnjenje, polje je opciono). Na submit activeCollab šalje email obaveštenja selektovanim korisnicima. Takođe, kada se isti uloguju u sistem poke će biti izlistan na početnoj stranici u sekciji "Things that require your attention".

Primalac dobije informacije ko ga je pokeovao, u vezi čega i zašto.

Mislim da će ovo definitivno koristiti dobrom broju activeCollab korisnika, samo mi je problem da li sam celu stvar dobro nazvao da ne dođe do nekih pogrešnih asocijcija or whatever.

Daklen, Poking - OK or Not OK?

Poslednja izmena od Ilija Studen : 30. 01. 2008. u 08:56.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat