Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 02. 2009.   #4
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Evo takodje licni primer, moj prvi mali biznis vezan za internet.

2000. godine, jos pre smene stare vlasti, a kad je internet tek stigao u Srbiju, uocio sam da postoji veliki broj nasih ljudi na zapadu koji voli stripove a ne postoji nacin da dodje do njih. Postarina je tada bila dzab dzabe, 10 maraka za slanje 100 stripova.

Gastarbajterima se opusteno moglo prodavati po ceni 2 $ komad a cena u strip prodavnicama u BG je bila 0,2$. Kupce sam nalazio po strip sajtovima, forumima, SerbianCafe neprikosnoven u tom periodu.

Tako sam postao najveci kupac stripova u Beogradu ikada. Nazalost, trziste je bilo previse plitko, ponuda nije mogla da zadovolji traznju pa su striparnice pocele da dizu cene, uskoro je doslo i do promene vlasti pa je i postarina otisla gore, i tako je to zavrseno posle nekih 2000 prodatih komada.

Zanimljivo je da je to vreme kad se tek pojavila Srpska robna kuca, Yu For You i sl.i da sam znao da tu ima dobrog potencijala, ali

"tad sam bio jos sasvam mlad, neke barske ptice sam lovio tad..."

i poceo sam da se bavim necim drugim, a zapostavih internet, sto mi se iz ove perspektive cini kao velika greska...

Poslednja izmena od Markok : 23. 02. 2009. u 11:20.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Markok za poruku: