Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 04. 2011.   #32
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

Što se mene lično tiče ja neverujem nikome

Ali da citiram sam sebe:
Citat:
Nemojte da izjednačavate klasične firme sa finansijskim institucijama (banke,paypal,etc.), koliko god se i jedno i drugi zvalo privatna firma to nema veze jedno s drugim, posluju pod drugačijim uslovima, pod drugačijim odgovarajućim zakonima, itd.
Razlike između banaka i klasičnih firmi su značajne, od sredstava i resursa kojima raspolažu, što ima svoje bezbednosne implikacije, do značaja delatnosti kojom se bave i odgovornosti koja se tu podrazumeva. Banke kada uzimaju ovakve podatke to rade iz realne potrebe pri obavljanju delatnosti od visokog značaja kao što finansijske transakcije, čime se štiti i banka i korisnik.

Poenta u priči o Limundu je da njima realno NE TREBAJU skenirani lični dokumenti, oni ih skupljaju zato što NEVERUJU SVOJIM KORISNICIMA za ispravnost unetih podataka. Ja lično imam problem sa time.

Drugi problem je što ne obaveštavaju korisnika da će se takvi dokumenti od njih tražiti u procesu registracije. To je dovođenje u zabludu.

Da sam znao da će mi tražiti skenirani LK/PASOŠ nikada ne bih ni pokušao registraciju. Ovako sam im VEĆ OSTAVIO SVE LIČNE PODATKE (jer sam popunio registracioni formular do koraka 1,2 i 3), koje sada nikako ne mogu da obrišem sa njihovog sistema, ali pošto nisam ostavio skenirane dokumente (korak 4) nisam registrovan (do kraja). Tako da oni sada imaju SVE MOJE PODATKE, ja NE MOGU da koristim njihov sistem, a pri tome me još i spamuju sa newsletterom na koji se NISAM prijavio.

To je blago rečeno nekulturno, a verovatno i nezakonito.

Poslednja izmena od Gargoyle : 09. 04. 2011. u 19:41.
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat