Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 11. 2009.   #48
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Potpuno se slazem da je pitanje poverenja krucijalno...pratim i vidim da publika sirom sveta tome takodje daju veliki znacaj. A vide to i ljudi iz razvoja...e sad, kako ce taj problem poverenja da rese, da li tako sto ce otvoriti kod i dovijati se kako na takvoj platformi da zarade...ili na neki drugi nacin, pokazace vreme.
Ja samo mogu da kazem moje iskustvo i to sam iznosio potpuno svestan da ni izbliza nisam prosecni korisnik Interneta.
Wowd koristim jer mi je interesantna ideja...svesno sam preuzeo svaki bezbednosni rizik i inace se ponasam promiskuitetno na webu, da ne kazem "volim sve da probam kao @".
Shodno tome tako se i stitim...na Windowsu vise nivoa zastite a kao poslednji mi je HIPS koji motri duboko u svaki sistemski fajl...na Macu malo jednstavnije jer pruza velike mogucnosti File permisson podesavanja i monitoringa itd, itd.
Za sada nisam primetio nikakve neregularnosti izuzev nekih zakucavanja na samom pocetku dok se klijent jos zvao Edgios i to na malo slabijoj Win konfiguraciji.
Dakle ponavljam...iznosim svoja iskustva a u isto vreme slazem se sa svima vama koji ste izrazavali skepsu po pitanju bezbednosti i poverenja.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat