Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 04. 2006.   #23
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao zigor
Pedja, a sto si stavio bas 25 godina u pitanje? Ima neki razlog, pretpostavljam ...
U stvari sam prvo mislio da kao granicu stavim 22 godine, ali ipak u nasim uslovima to bi bilo prerano. 25-ta bi trebalo da bude neka krajnja granica odrastanja.

Zasto sam postavio ovo pitanje? Zato sto se celog zivota svakodnevno srecem sa raznim ljudima koji prodaju avione i kamione, i puni su sebe do teme mere da je to ocigledno nerealno. To ne znaci da smatram da ljudi na DPT spadaju u "avioni, kamioni" kategoriju, bas naprotiv, ovde su ljudi dobri kao kontrolna grupa.

Jos kao klinac (negde pre 20-te) skontao sam "Pravilo tri magicna podpitanja" koje sam cesto sprovodio na pomenutoj kategoriji ljudi. Magicno podpitanje je takvo pitanje koje kod upitanog pokrece proces razmisljanja iz koga pre svega zakljuci da stvari nisu bas onakve kakvim ih predstavlja i time ga spustaju na zemlju.

Samo magicno podpitanje zavisi od teme o kojoj se diskutuje, ljudima koji ucestvuju u razgovoru i situacije u kojoj se razgovor odvija.

Cilj magicnog potpitanja je da upitanog spusti na zemlju, a da ne izazove negativnu reakciju, jer do saznanja dolazi sam. Nekome je za spustanje dovoljno jedno, a najvise tri magicna podpitanja.

Ako magicno podpitanje ne deluje, onda ste vi napravili gresku: ili podpitanje nije magicno ili osoba koju pitate nije u grupi onih kojima je potrebno spustanje na zemlju.

Za razliku od magicnih podpitanja, magicna pitanja nisu vezana za konkretne ljude i situacije, vec se mogu primeniti na sve ljude, sa ciljem da se dobiju odgovori na mnoga druga pitanja i da time sama osoba stekne realniju sliku o sebi, ali i da drugi nju vide realnije. Ova pitanja nemaju negativnu konotaciju "spustanja na zemlju". Najbolje je da ta pitanja covek postavi sam sebi.


Do sada sam smislio dva magicna pitanja:

"Sta sam do sada postigao u zivotu?"
"Sta zelim da postignem u zivotu?".

Naravno, nije potrebna neka posebna inteligencija da se do svega ovoga dodje, bitni su odgovori iz kojih se vidi mnogo toga.

Trece magicno pitanje jos uvek nisam smislio.

Pogledajte odgovore u ovoj temi i mislim da cete se sloziti da ona daju jasne odgovore na mnoga druga pitanja koja nisu ni postavljena.

Poslednja izmena od Pedja : 05. 04. 2006. u 12:16.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat