Tema: Delta Nila
Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 10. 2007.   #6
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

nije kod nas problem u prodavcima nego u kupcima (pod problem mislim na problem potrosaca, pre svega los kvalitet usluge, ne na mopolizam i sl. trzisne probleme koje jablan pominje..). Naprosto mi kao potrosaci nemamo naviku "da je musterija uvek u pravu", nego smo navikli da nas maltretiraju u redovima, ignorisu u radnjama i slicno...navikli da nas biju po glavi pa to ti je...

Ja sam se silno iznenadio kad je moj drug otisao da vrati kutiju jafa keksa (otvorenu sa pojedena 2 keksa), koju je malo pre toga kupio u nekakvom minijaturnom kiosku u Dusanovoj. Sve se to desavalao u 2 ujutro i bio sam ubedjen da ce prodavac u najboljem slucaju da se nasmeje, a u najgorem da izvadi pistolj ili pozove policiju. ALi nista od toga, covek se lepo izvinio i dao nam neke druge kekse po istoj ceni, i jos obecao da ce se zaliti nabavljacu..

Znaci naravoucenije je treba se zaliti, uvek i svugde, jer je to vase puno pravo kao kupca... i to je ujedno jedini nacin da se izvrsi pritisak na prodavca da poboljsa kvalitet usluge... to i konkurencija, naravno..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline