Tema: Google i SEE
Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 04. 2007.   #18
srdjevic
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Chicago IL, USA
Poruke: 209
Hvala: 12
12 "Hvala" u 11 poruka
srdjevic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao MorenoArdohain
Edit 2: voleo bih da Srdjevic iznese svoja iskustva sa cekovima, posto vidim da je lociran u US.
Pa pazi ovako: ovde je posta zakon. Dakle, posta radi sve, i sve ide postom. I nema kradje, osnova svega, dakle. Tom logikom, sve se radi postom. Stigne ti racun za struju/vodu/gas/auto/kredit/itd, a u njemu i koverta, napises cek, vratis sa stubcem u koverti i to je to.

Naravno, za nas "smelije", postoji i mogucnost (naravno) online placanja, koju ja koristim. Ali, gazdi stana kiriju saljes postom, najobicniji cek, na njemu njegovo ime, a on u svakoj prodavnici uz ID primaoca ima prodju, ili u svojoj banci (direkt na svoj racun) bez provizije.

Kartice koristis za kupovine, a cekove za privatne stvari. Cisto ko suza, a kesa (prljavog, ipak, slozices se, ko to sve pipa...) nigde. Ja drugaru kad treba da dam kintu da mi kupi nesto (a da je recimo preko $100, ipak sam u dusi pa nigde bez cash-a), napisem mu lepo cek.

Amerika je zemlja koja ne moze bez neta, to stoji. Google je net firma, ali su pravila americka, nema tu pogovora, a ni prigovaranja. Ameri koriste net, ali gro ljudi salje cekove za sve ipak, ne koriste net za placanja. Opet, to su ljudi sa masinama sa WinXP od pre 2god (zadnji reinstall) kupili OEM, bole njih, njima je to komplikacija.
Ovde kad god i dobijes nesto, bilo sta u novcanoj vrednosti, samo cek ide. I posta radi...

Ja u postu nisam krocio jos u americi (nisam slao pakete, a koverte ubacujem u sanducice), a u banci sam bio 3 puta za evo 2 godine, jednom da otvorim racun. Za sve ostalo rade telefon (diktiras kreditnu) i posta/cek. Eto...

Inace, na ATM-ovima (bankomatima) postoji kutija sa kovertama, i slot za ubacivanje. Ubacis cek, napises svoj broj racuna, sutra ti legne na racun. Ne moras na salter uopste, ima drive-thru ATM-ova na svakom koraku. Jbg, funkcionise sve...

@robi:
E sad, to sto je nasa zemlja u propasti i nista ne radi kako treba (jos ukidamo cekove, nije ni cudo, kad ih koristismo ko kreditne), to je vec totalno druga prica... Ili se pomiri sa tim, ili pali vaniako ti se ukaze prilika. Sta drugo da ti kazem... :-(
srdjevic je offline   Odgovorite uz citat