Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 02. 2006.   #73
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Nakon ove bure ... da se vratim na sam početak teme.

Koliko vidim, suštinu sam već rekao prvom rečenicom - "Moja je ocena da ste neozbiljni." - osećam još samo potrebu da to malo plastičnije pojasnim. Od cele ove rasprave, jedino se Pedja dotakao odgovornosti profesora u celoj ovoj priči i podsetio - "profesori ne znaju i iz neznanja zadaju zadatke koji su previse kompolikovani ili neresivi." - kako je to istina koja boli, sveprisutna.

Ako je tema seminarskog rada analiza i komparacija dva postojeća sajta, po kom osnovu su odabrani FORUMI ???

Forum nije softver niti dizajn, odabir boja ili razbacivanje linkova - forum su LJUDI, to je ZAJEDNICA.

Tražiti od nekog da napravi izbor između dva foruma svodi se na izbor zajednice koja je bliža samom posmatraču. To upravo i pokazuju rezultati ovih radova - ništa više.

Iako je studentima vizalno dopadljiviji DPT, konačni izbor je ES zato što su tamo uspeli da pronađu sebe, odnosno sadržaj koji im odgovara. Ali - po tome tema treba da se svrsta u sociološka istraživanja !!! - ako to nije pozadina cele priče, tema je promašena.

Predloženi kriterijumi "(boje, izgled, dizajn, user friendly interfejs, navigacioni sistem, originalnost, brzina učitavanja ...)" su marginalni faktor pri izboru foruma, jer to određuje sadržaj i ljudi iza njega.

Ako i pretpostavimo da možemo se izmaknemo sa strane i posmatramo i ocenjujemo samo ove tehničke karakteristike ... evo, meni je izuzetno zanimljiv pojam "user friendly interface" - preduslov za ocenu toga je korišćenje sistema, aktivno. Onaj ko upozna sistem neće nikada postaviti u prednosti DPT foruma činjenicu da ga "dočeka pozdravna poruka" prilikom prijave na sistem, pre će zaboraviti na tu poruku jer je viđena samo jednom, prilikom prvog logovanja.

Eto, toliko.
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat