Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 02. 2007.   #1
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default ImageShack Hotspot 0.3

Pošto je ovo Showroom kategorija, kontam da ovde treba da prikažem svoj rad, mada to niko drugi ne radi.

Evo moje aplikacije (samo za Windows, sorry ):

ImageShack Hotspot 0.3



Nešto nisam zadovoljan alatkama koje je napravila ImageShack ekipa, a njihov servis koristim baš često, pa sam napravio svoj ImageShack hotspot.
Samo ga raspakujte i pokrenite.
Napravljen je po ugledu na FlashGet-ov "plutajući" button, tako da ga možete šetati po ekranu, i uvek kad ga pomerite on će zapamtiti poziciju. Takođe je poluprovidan tako da možete videti šta je ispod. Ako vas i pored toga smara, možete ga uvek poslati u tray ako izaberete opciju "To/From tray" pošto kliknete desnim tasterom miša dok je strelica iznad žabe. Biranje iste opcije iz menija u tray-u uklanja ikonicu iz tray-a i vraća žabu na desktop.
Sam proces slanja fajlova na ImageShack je isti kao i u prethodnoj verziji: Prevučete fajl neke slike na žabu i upload će početi.
Kada se upload završi uspešno dobićete tri linka/koda:
1) direktan link do slike
2) html kod za sajtove ili MySpace
3) bb kod za forume ili blogove
Samo kliknite na neki od ova tri polja i sadržaj će biti iskopiran na clipboard.
Onda pritisnite ESC da zatvorite prozor. Posle toga možete paste-ovati iskopirani link/kod bilo gde.

Ako imate ideje kako da poboljšam "usability" ovog programa, javite mi!

Changelog:

v.0.3
26. feb. 2007.
* user agent promenjen na Firefox 2.0.0.2 na WinXP
"Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.1) Gecko/20061204 Firefox/2.0.0.2"
+ dodata opcija za biranje fajlova iz žabe (tj. iz menija žabe) i direktan upload odatle
+ dodati zvuci sa mogućnošću isključenja/uključenja istih
* izmenjen meni, dodato par stvari
* poboljšan usability: dvoklik na žabu je šalje u tray
klik/dvoklik na ikonicu u trayu šalje žabu na desktop
+ dodato logovanje: sve se loguje (uspeh/neuspeh uploada)!
- izbačen pcrelib.dll: očigledno nije potreban

v.0.2b
25. feb. 2007.
* popravljen bug - žaba gubila always on top posle uploada

v.0.2
25. feb. 2007.
+ dodat FlashGet-ov "luk en fil"
* popravljeni neki mali bagovi

v.0.1
24. feb. 2007.
* prvo izdanje


DOWNLOAD!
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat