Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 07. 2008.   #20
Milija Veljovic
član
Certified
 
Avatar Milija Veljovic
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Poruke: 96
Hvala: 76
4 "Hvala" u 4 poruka
Milija Veljovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Ja iskreno verujem da stepen zvanicnog obrazovanja nije merilo inteligencije i kvaliteta, mnogi najkvalitetniji ljudi jedva da su imali nesto od skole, ali mene izmedju ostalog interesuje kako se dr Porfirije kvalifikovao da uopste udje u RRA (odnosno, sta ce on tu uopste? Kao predstavnik crkve? Šta će uopšte crkva tu? Šta će uopšte crkva u bilo kojoj državnoj agenciji u jednoj sekularnoj držvai?).

Zar ne postoji neki zakon koji predvidja struku i nivo obrazovanja ljudi na celnim mestima u drzavnim agencijama, koliko se secam u par navrata je bilo reci o tome kada neki ljudi nisu mogli na funkcije zato sto nisu imali skole (na primer onda kada su Tijanica hteli da uvale negde vise od direktora RTS-a).

Bogoslovski fakultet je visoko obrazovanje, ali ako doktorat o apostolu Pavlu i sv. Jovanu Zlatoustom kvalifikuje nekoga da vodi državnu radiodifuznu agenciju, onda po toj analogiji i doktorat na temu "Prilog optimizacionom procesu analize konstrukcije ravnih mehaniziranih oplata" kvalifikuje tog čoveka da vodio neurohirurški tim u urgentnom centru.
Vladika Porfirije je clan RRA kao predstavnik mislim,svih verskih zajednica.To telo nije drzavna agencija,bar ne u najuzem smislu vec bi trebalo sve strukture drustva da ucestvuju, da na neki nacin da imaju predstavnike.
Nije zamisljeno kao tehnokratsko telo jer nije mu ta ni svrha. Bitno je da su ljudi od integriteta, neukaljani. Biti clan slicne agencije je svuda stvar prestiza, velika odgovornost i privilegija.
Pitanja su:
Sta ce tu Cekic,Vasic kao ljudi koji su vodili, i u "startu" ( prvih 5 godina!!!) napravili vise stete (necu sa konkretnim primerima shizofrenog ponasanja) ????
Sta su radili ostali clanovi tog tela? Sta su cekali? Sto su cutali? Ako su bili u manjini, sto se nisu javno oglasili? Zasto su samo smenjeni? Sta, da sacekamo da im istekne mandat= jos 1 godina?!! Zasto se i dalje valjaju u blatu?
Milija Veljovic je offline   Odgovorite uz citat