Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 12. 2009.   #3
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Bilo je samo pitanje vremena kada će se pojaviti takav jedan servis. Koliko sam ja uspratio celu tu priču, razne žalbe i (polu)zvanična obaveštenja, mislim da ovde ipak nema elemenata za krivičnu odgovornost. Korisnik po registraciji sam unosi svoj broj telefona i potvrđuje da je saglasan sa uslovima servisa koji stoje na strani (ljudi se žale da je napisano "sitnim slovima", ali je ipak napisano). To na kraju rade i banke i svi ostali, zavuku neku pravnu terminologiju koju niko normalan ne može da razume a narodski rečeno znači "možemo da radimo šta hoćemo kad hoćemo".

Organizator tog servisa je ispoštovao sve što je u uslovima, napisao je pravila učešća, način prijavljivanja i način odjavljivanja i sve funkcioniše kako je predviđeno. Ja sam imao sličan problem sa detetom koje se prijavilo na sličan servis (više informacija na ovom postu) i sve što sam mogao da uradim je da pošaljem STOP keyword - sve je bilo po propisima i svaka moja žalba bi mogla eventualno da se svrsta u kategoriju "emotivne".

Zato u nekim zemljama EU postoje striktni propisi ne samo šta mora da piše u uslovima ovakvih SMS servisa već se precizira i pozicija pa čak i veličina slova. Kazne za nepoštovanje uslova su drakonske, a u ovom slučaju ne vidim šta je dotični servis pogrešno uradio - nije prekršio ni jedno postojeće pravilo (osim moralnih, ali to je ionako individualno).

Šta u stvari hoću da kažem? Pravila omogućavaju da se ovakve stvari pojavljuju i da sve bude "po proceduri", a da se to ne bi ponavljalo moraju da se menjaju pravila organizovanja ovakvih servisa kao i dodeljivanja kratkih brojeva.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 13. 12. 2009. u 16:01.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat