Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 06. 2007.   #25
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Citat:
Originalno napisao MrSteel
prvo bi trebalo znati koji je cilj programiranja, desktop aplikacije, web aplikacije, internet stranice ?

onda mozemo govoriti o jeziku
Ne slazem se, ako zeli da programira onda bi trebao da prvo nauci metode programiranja, i sve to izvezba na nekom 'strogom' jeziku poput C-a ... gde ce nauciti neke osnovne stvari oko rada sa memorijom, pointerima, castovanjem, optimizaciji algoritama, etc. Kada to savlada moze preci na neki OOP jezik i uvideti (u vecini slucajeva) prednosti istog. Takodje, tada moze izabrati sta zeli da programira i na kojoj platformi.

p.s. jos neke prednosti (ANSI) C-a su: portabilnost (radi na svim platformama), zatim 'Integrability' - lako inline koriscenje u drugim jezicima poput Perl-a, Python-a, Ruby, Java ...

Sa druge strane, uvek moze da predje i na nesto lakse, npr PHP ili VB ali verujem da ce taj code biti prilicno 'prljav', busan i neoptimizovan.


Citat:
Originalno napisao STEFI12
Pocetnik Sam U Programiranju I Zeleo Bih Da Znam Sa Kojim Programom Da Pocnem.
Reci nam precizno sta zelis da radis pa ce da ti kazemo na sta da se orjentises ... ali moj savet ti je da se u svakom slucaju 'disciplinujes' na pocetku.
Ivan je offline   Odgovorite uz citat