Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 02. 2006.   #5
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Ukratko:
- "agilniji" markup, fleksibilniji je
- daleko lakše snalaženje po istom i njegovo održavanje
- mogućnost lakog manipulisanja vizuelnim dizajnom lokacije, podložan je promenama koje se daju napraviti sa malo dodatnog rada
- kada koristiš tabele (i tabele u tabelama) na kraju završiš sa više markupa nego sadržaja
- lokacija kod koje imamo jasnu separaciju tri osnovna sloja (prezentacija, sadržaj i ponašanje) je preglediva od strane svakog uređaja koji ume da parsira HTML
- pretraživači više vole lokacije koje sadrže semantički korektan markup
- povećava se dostupnost i ljudima sa specijalnim potrebama i disabilitetima (pitanje koliko je ovih, ali ja ne volim diskriminaciju, a bilo bi mi drago da znam da sam na primer nekom slepom omogućio pregledanje nekog sadržaja)

Do tebe je kada i u kojoj meri ćeš usvojiti i dalje primenjivati ove preporuke w3 konzorcijuma.

Ako te nedoslednosti u browserima brinu, imaj u vidu da kada se savlada CSS, one i nisu toliki problem jer su baš dobro dokumentovane. Znaš od koga šta da očekuješ i kako da prilagođavaš. Dokle god je IE-a imaćemo "if IE > this, else > that", sedmica (IE7) obećava, ali definitivno neće imati zavidnu podršku standarda.
Dragan Babić je offline