Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 11. 2009.   #40
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Hajde samo na brzaka da razrešim nedoumice, da se ova tema ne pretvori u "to be or not to be open source". Može ali neka bude nova tema.

Citat:
Originalno napisao nn.nn Pogledajte poruku
Onaj ko se upusti u open source može imati milijardu motiva. Mislim na stvari tipa: naučio si nešto novo, stekao iskustvo, rešio neki problem za koji nisi našao bolji softver, uklonio neki bug koji te je mučio, ostvario kontakte, stekao reputaciju ili ti je prosto zabavno itd. Drugim rečima, ostvario si nešto što nisi mogao bez projekta. Liči na win-win situaciju.
Tačno. "liči", ali nije Pa šta sam ja rekao? Motivi. Samo što su ti motivi uvek lična dobit a ne dobrobit za community. Kada kažem "dobit" ne mislim samo na meterijalnu (pare).

Citat:
Originalno napisao nn.nn Pogledajte poruku
A što je ovo vezano za open source? Čini mi se da si okarakterisao svaku ekonomsku aktivnost, pa i closed source.
Ne znam zašto sada mešaš "ekonomsku aktivnost", zar open source nije po ideji "altruistička aktivnost"? Zašto uopšte stvrstavaš OS u "svaku ekonomsku aktivnost".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat