Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 10. 2007.   #60
madamov
novi član
Na probnom radu
 
Avatar madamov
 
Datum učlanjenja: 04.02.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 29
Hvala: 8
4 "Hvala" u 3 poruka
madamov is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao madamov Pogledajte poruku
Da, mnogo bolje razjašnjava od onoga da "usko" tumačim zakon. Mada bi jedno mišljenje od strane ministarstva finansija verovatno dodatno olakšalo stvar. Barem što se moje knjigovtkinje tiče, vrlo je zadrta. B) Stara škola, šta ćeš. B) Hvala svima.
Pronašao sam mišljenje, tačnije moja sestra ga našla za mene.

Elem, reč je o Mišljenju Ministarstva finansija RS broj 413-00-1146/2007-04 od 20.08.2007. godine, sestrin kolega ga je našao izgleda u časopisu PDV broj 09/07 koji izdaje firma Cekos. Kažem izgleda jer imam iskopirana samo dva lista na kojima se to pominje, a vidim da sadržaj tog broja još nije online.

Ukratko, poziva se upravo na ovo što ste vi momci ovde naveli, tj. mesto prometa usluga se smatra mesto u kojem primalac usluge obavlja delatnost ukoliko je reč o uslugama savetnika, inženjera, advokata, revizora i sličnih usluga (član 12. stav 3. tačka 4. podtačka (7) Zakona o PDV-u).

Međutim, ovaj deo moram da prekucam u celosti, nadam se da me ovi iz Cekosa neće tužiti:
Citat:
U skladu sa navedenim zakonskim odredbama, kada domaće privredno društvo - obveznik PDV pruža usluge projektovanja i implementacije softverskih rešenja (izrada tehničke dokumentacije, projektovanje, izbor tehnologije, programiranje, testiranje, pilot projekat i instalacija) privrednom subjektu van republike Srbije, u konkretnom slučaju kompaniji SEMILLION INVESTMENTS LLC iz Malezije, mestom prometa ovih usluga smatra se inostranstvo. Prema tome, na naknadu za promet ovih usluga PDV se ne obračunava i ne plaća, a obveznik PDV - privredno društvo "Sooncorp" doo iz Beograda čiji inženjeri za informacione sisteme pružaju usluge privrednom subjektu iz inostranstva, ima pravo na odbitak prethodnog poreza po tom osnovu, u skladu sa Zakonom.

Poslednja izmena od madamov : 03. 10. 2007. u 18:57.
madamov je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje madamov za poruku: