Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 06. 2012.   #7
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

baza 99% vremena koristi u statusu 'Sending data' [to sam zaboravio da kazem] - sto mi govori da ORDER nije problem.
sta vise, mislim da se ORDER tek na kraju izvrsi, posle HAVING, a tada mu ostane svega par rezultata koje treba da poredja.

ibdata fajl je 31 GB - ali fora je sto su meni [na celom serveru] samo te dve tabele u InnoDB formatu, pri cemu je ova druga 80 puta veca od prve - pa cak i da ih razdvojim - dobio bi jedan fajl od 1GB i drugi opet od 30GB - nista ne bih postigao

slucaj 'zakljucavanja tabele' se javlja sto se cesto [tipa na svakih 10 sekundi] menja sadrzaj nekog artikla - pa samim tim treba i izbaciti iz ove druge tabele reci koje su bile u tom artiklu - i dodati nove.
tada [pri brisanju] zbog myisam implementacije, tabela sama od sebe biva zakljucana, pa SELECT [na koji cekaju posetioci] ne bi smeo da ceka puno [mada mi se cini da nisu ni cekali puno].
to brisanje je background proces - i moze da se 'odlozi' - samo nisam siguran da moze da se napravi tako da query DELETE stane u sred izvrsavanja da bi SELECT prosao istog trena - a to meni sustinski treba zapravo [ako bi se vratio na myisam]

sve vise razmisljam o myisam full text search... to mi se cini kao mozda zaokruzeno resenje, bez mnogo glavobolja...
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 16. 06. 2012. u 19:15.
Peca je offline   Odgovorite uz citat