Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 11. 2008.   #1
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default XMLConfig klasa za PHP5

Trebalo bi da oživim jedan stari (tuđi) projekat koji koristi XMLConfig klasu, međutim, problem je što ona na PHP5 ne radi - uvek dobijam poruku "XMLConfig: DOM XML not found."

Vidim da ova klasa koristi funkcije domxml_open_file odnosno xmldocfile (nema je u PHP manualu), a kod mene na serveru (PHP 5), iako phpinfo() kaže da je DOM/XML enabled (DOM/XML API Version: 20031129, libxml Version: 2.6.26), ni jedna od navedenih funkcija ne postoji i klasa ne radi.

Tražio sam po netu ali nigde ne postoji ova klasa napisana za PHP 5, pa me zanima da li slučajno neko ima ovu klasu za PHP 5, ili barem neka uputstva odakle da krenem sa prevođenjem klase na PHP 5.

Krenuo sam odavde: http://www.php.net/manual/en/book.dom.php i od funkcije DOMDocument::load, koja, iako za nju u manualu piše "(No version information available, might be only in CVS)" - radi, ali ne znam kako dalje, nisam baš upoznat sa ovim (novim) PHP XML objektima, funkcijama, i ostalim stvarima :S

Na primer, odmah posle učitavanja XML fajla, prva stvar u ovoj klasi je da se uzima root element i to ovako:

Kôd:
$tree = domxml_open_file($XML)
$root = $tree->root();
Ja to napišem ovako:

Kôd:
$doc = new DOMDocument();
$doc->load($XML); //ovo radi
$root = $doc->document_element();
Međutim, javlja mi da funkcija document_element() ne postoji (mada, nju sam našao ovde, gde i funkciju domxml_open_file, tako da je možda i logično da neće da radi. Sad sam se još više zapetljao. Izgleda da samo funkcije odavde rade, ali tu nisam našao ništa što ukazuje na root element (to mi za početak treba).
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat