Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 11. 2010.   #8
cicika
član
Na probnom radu
 
Avatar cicika
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Zemun
Poruke: 37
Hvala: 7
5 "Hvala" u 5 poruka
cicika is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za cicika
Default

Preporuka za freelancer.com jer se dnevno postuje zaista mnogo poslova. Sa druge strane to je ujedno i problem jer ćeš se boriti sa mnogo Indusa, Pakistanaca i Filipinaca koji rade za mnoooogo manje para nego što očekuješ, naravno ne završvaju svi sve sa istim kvalitetom, ali to je na poslodavcima da vide.

Ako nikada nisi radio na ovaj način (postavljanjem ponude na posao, iščekivanje itd.) očekuj da će ti trebati sat-dva dnevno da pregledaš nove poslove, da postaviš svoje ponude i da iskomuniciraš sa poslodavcem. Naime, iz mog iskustva, što više uložiš u marketing - to bolje.

Ovakvi sajtovi su takodje fenomenalno mesto za upoznavanje sa različitim tipovima ljudi... pritom zaista ne mislim da normalne ljude...

Elem, Payoneer kartica je dosta zgodna jer najbrže dobiješ novce, recimo dva-tri dana od tog famoznog ponedeljka kada Freelancer pušta isplate ali ima relativno visoke naknade počevši od slanja preko aktivacije kartice (USD20) do mesečnog održavanja. Rad


Moneybookers je jako elegantno rešenje ali treba oko nedelju dana da ti pare legnu... Za ovo ti treba običan devizni račun kod neke veće banke (ja pretpostavljam da sve te banke imaju SWIFT kodove) uz koji će ti biti izdata i neka kartica tipa Visa Electron u zavisnosti od banke. Naknade kod Moneybookers-a za uplate/isplate su fiksne, a ne u procentima i ne preterano strašne. Intesa naplaćuje 0.25% za uplate preko... 10000 strane valute (ili tako neka velika cifra) a do toga 250 dinara.

Sa wire transferom se nisam zezala, niti sa čekovima (to mi je nešto delovalo rizično s obzirom na to kako stvari funkcionišu u našim poštama).

Takodje, pročitaj pažljivo koje su naknade po poslu i uporedi sa Gold članarinom i vidi da li ti se isplati.

Ako imaš još nekih pitanja konkretno u vezi sa freelancer.com, samo viči
__________________
Use The Force!
cicika je offline   Odgovorite uz citat