Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 03. 2011.   #61
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

@tamarab

Knjižicu nećeš moći da overiš ako ti fali 1 dinar poreza za imovinu, sve i da nisi blokirana.

To znači dok ne izmiriš sav dug prema državi, nećeš moći da overiš, sve proveravaju vezano za tvoj JMBG. Ne možeš da uplaćuješ šta misliš da ti treba (npr. meni ne treba državna penzija, pa neću da plaćam PIO)

Oni neće "pokušati" da ti blokiraju račun, oni će ti blokirati račun

A ako do toga dodje, zapravo već ako dodje do obaveštenja da ćeš biti blokirana za odredjeni iznos (verovatno ne i kompletan iznos duga koji ti je potreban za knjižicu), onda će proces blokade da krene.

Tada ti je bolje da uplatiš u banku na svoj račun i čekaš da pare automatski budu prenete državi za iznos koliko je blokiran.

Poreska uprava tebe blokira za X dinara, banka tebe onda duži za X dinara i nisi ti ta koja će da odblokira, nego poreska uprava kad kaže banci "OK, registrovali smo od vas uplatu od X dinara".

A poreska uprava se neće automatski setiti tvog naloga za uplatu van banke, zato je bolje ostaviti da proces sam ide, ako je već krenuo.

Inače možeš doći u situaciju kao ja, dobijem obaveštenje, uspaničim se i platim sav dug, a onda po automatizmu bukvalno sutra budem blokiran za X dinara. Dok sam im objasnio da je dug plaćen, prošlo je 2 nedelje.

I na kraju, bila blokirana ili ne, to ti ne garantuje da ćeš imati zdravstvenu knjižicu.

Naravoučenije: peri zube, jedi musli, ostavi cigare, vežbaj redovno...

Poslednja izmena od srdjan : 23. 03. 2011. u 09:32.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat