Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 12. 2005.   #23
aleck
član
Certified
 
Avatar aleck
 
Datum učlanjenja: 09.12.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 81
Hvala: 0
5 "Hvala" u 4 poruka
aleck is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Asa je upravo zelotcina koja je napisala Adblock. Vidis, 99% korisnika je zadovoljno ovim modelom dok 1% (sve otprilike) koristi paid ad-free servis na sajtovima. Misli da ce se 99% odsto korisnika prilagodjavati njemu? Lepo, moze od svojih para da zakupi 1000 servera i napravi Google i Yahoo! Kreten!
Svasta. Apsolutno mi ne pada na pamet da trpim bilo sta sto mi se ne dopada niti da prihvatam bilo ciji business model samo zato sto taj, ti ili bilo ko drugi smatra da je to moralno ispravno. Informacija je data javno, imala reklame ili ne. Šta ću ja da radim sa tim i na koji način ću pregledati javno datu infromaciju je kompletno moja lična stvar. Autor sajta može da koristi best-effort scenario i da uz informaciju servira i reklame, pa ko ih vidi/klikne, taj je video/kliknuo.
Ako je nekome potrebno finansiranje za sajt, onda neka trazi pare za pristup istom. Ako to ne prolazi, onda jeb' ga - sadrzaj mu nije dovoljno privlacan da za isti dovoljno ljudi plati.

Procenat korisnika koji arce ad-block je mizeran jer je za pronalazenje istog potrebno ukljuciti mozak i biti svestan da isti postoji, pronaci ga, instalirati, uspesno dodavati filtere itd.
Zasto tebi smeta par procenata surfera koji koriste ad-block?
__________________
AV
aleck je offline   Odgovorite uz citat